Käesolev materjal on välja antud Euroopa Liidu kaasabil.
Väljaande sisu eest vastutavad projekti "NARVA RIVER WATER ROUTES" partnerid
ning ei kajasta Euroopa Liidu seisukohta.

Marsruudid

„Põhjasõja pildid”

Marsruut: Ivangorod – Kamperholmi saar - Ivangorod

Nimetus: „Põhjasõja pildid”

Marsruudi eeldatav kestus: 3 tundi

Laevasõidu aeg: ca 30 minutit ühele poole

Marsruut põhineb reaalsetele ajaloosündmustele, mis toimusid Narva jõe kallastel 18.sajandi alguses ning määrasid Venemaa edaspidise arengu saatust: Narva lahingud 1700.aastal, mis lõppesid Vene armee lüüasaamisega, ning 1704.aasta võidulahing, mis kinnitas Venemaa ligipääsu Läänemerre. Kamperholmi saar on marsruudi sihtkoht ning Vene armee peakorteri asukoht 1700.aastal. See on nende kaugete sündmuste vahetu asukoht ning praegu lahingutes hukkunud kronumeeste mälestuskoht.

Kõik Ivangorodist algavad veemarsruudid, seal hulgas „Põhjasõja pildid” võimaldavad nautida kahe kindluse ainulaadset ansamblit.

Narva jõe piirijõena veemarsruudi eelised seisnevad selles, et samaaegselt saab nautida mõlemat ilusat kallast, rääkida kahe linna elust, mis asuvad nii lähedal ja samal ajal erinevas riigis, sõita laevaga mööda riigipiiri, mis on ja mida ei ole olemas.

Käesoleval ajal turistide poolt on nõudlus erinevate interaktiivsete või lõbustustegevustega marsruutide järgi, millest turistid saavad ise osa võtta. Pakume kasutada Kamperholmi saare võimalusi selliste tegevuste, mängude ja ürituste korraldamiseks. Samuti peab saarel korraldama turistide toitlustamist.

Marsruut „Põhjasõja pildid” on orienteerutud ühepäevastele grupituristidele, kes tulevad ekskursioonile Ivangorodisse. Marsruut hõlmab Ivangorodi kindluse külastamist, ülevaatlikku linnaekskursiooni, ekskursiooniga veereisi Narva jõel, lõunasööki Kamperholmi saarel, meelelahutuslikku programmi.

Ivangorodis viibimise aeg on ca 4 tundi, marsruudi kestus Sankt-Peterburist tulnud turistidele on ca 13-14 tundi sh bussireis.

Antud marsruut võib olla ka kombineeritud sõltuvalt laeva täitmisest, s.t turiste saab saarele tuua laevaga ning ära viia neid sealt bussiga või vastupidi.

Viimati uuendatud:
27.10.2009
Projekti finantseeritakse osaliselt
Euroopa Liidu INTERREG programmi raames