Käesolev materjal on välja antud Euroopa Liidu kaasabil.
Väljaande sisu eest vastutavad projekti "NARVA RIVER WATER ROUTES" partnerid
ning ei kajasta Euroopa Liidu seisukohta.

Investoritele

Soome lahe Luuga lahe väikesadam

Asukoht: Soome lahe Luuga laht Ust-Luuga alevikus 4 km kaugusel Luuga jõe suudmest.

Territooriumi pindala - 8,8 ha, kaldajoone pikkus moodustab 530 meetrit, akvatooriumi sügavus on 3-3,5 kuni 5 m, ligipääsukanalite sügavus kaide juures on 5 m.

Põhifunktsioonid: Käesoleval ajal võtab sadam „jõgi-meri” tüüpi laevasid, kalurilaevasid, mereinspektsiooni laevad, föderaalpiirivalveameti laevastiku laevad, VF hüdrograafia ameti laevad, jalutusjahid ja kaatreid. Sadam osutab järgmisi teenuseid: joogiveega varustamine, elektritoide, varuosade müük, prügi korjamine, navigatsioonolukorra info, jahtide talveankrupaik, tolli- ja piirivalvekontroll (kontrollpunkt asub 1000 m kaugusel). Vajadusel saab korraldada jäemüüki, majutust, restorani või kohvikut, sauna/dušši, WCd.

Kirjeldus: Sadam asub Ust-Luuga aleviku piires, „Ust-Luuga” raudteejaamast 2 km kaugusel, Kingiseppa linnast 36 km kaugusel (autotee P60), Sankt-Peterburist 120 km kaugusel (autotrass A121). Sadama kaiseadmed on sadamasild 2,2 meetri märgil, selle pikkus on 33 m, laius - 6,5 m ning see ulatub jõe akvatooriumisse 34 m võrra. On olemas kaldtee kandejõuga kuni 400 tonni. See võimaldab vastu võtta jahte ja kaatreid pikkusega kuni 30 meetrit.

Viimati uuendatud:
27.10.2009
Projekti finantseeritakse osaliselt
Euroopa Liidu INTERREG programmi raames