Käesolev materjal on välja antud Euroopa Liidu kaasabil.
Väljaande sisu eest vastutavad projekti "NARVA RIVER WATER ROUTES" partnerid
ning ei kajasta Euroopa Liidu seisukohta.

Marsruudid

Narva-Jõesuu Express

Lühikirjeldus: kiire ja mugav regulaarühendus
Narva ja Narva-Jõesuu vahel
Pikkus: 13,5 km (üks suund) / 27 km (edasi-tagasi)
Kestus: 1 tund (üks suund) / 2 tundi (edasi-tagasi)
Toimumisaeg: mai-oktoober
    madalhooajal: edasi-tagasi reis L-P
    kõrghooajal: edasi-tagasi reis K-P
Reisi algus ja lõpp: Narva / Narva-Jõesuu sadam
Vahepeatus: Narva/ Narva-Jõesuu sadam
Reiside koguarv aastas: 168
Keskmine reisijate arv reisil: 40


Eesmärk

Marsruudi eesmärgiks on nii lõbusa ajaveetmisvõimaluse kui ka jõetranspordi teenuse pakkumine Narva ja Narva-Jõesuu vahelisel liinil. Marsruut on alternatiivseks transpordivõimaluseks traditsioonilisele maanteetranspordile ning võimaldab mitmekesistada Narva Narva-Jõesuu vahelise ala läbimist. Lisaks edasi-tagasi suuna läbimisele on võimalik laevasõitu kombineerida muu transpordiga, läbides ühe otsa nt. reisibussi või jalgrattaga ja teise suuna laevaga.

Marsruut võimaldab mitmekesistada nii Narva kui ka Narva-Jõesuu külastajate ja kohalike elanike vaba aja veetmise võimalusi ning suurendab mõlema sihtkoha külastatavust ning suurendab kohalike turismiatraktsioonide ja -ettevõtete kasumlikkust.


Sihtrühmad

Marsruudi sihtrühmadeks on individuaalturistid, turistigrupid ning piirkonna kohalikud elanikud. Individuaal ja grupituristide hulgas on nii Narva linna kui ka Narva-Jõesuu külastajaid. Narva külastajad võivad sõita rannahooajal Narva-Jõesuu randa või siis spa-sse pakutavaid teenuseid tarbima. Samuti on Narva-Jõesuu spa-turistidel võimalik vahelduseks minna Narva linnaga tutvuma. Kohalike elanike jaoks on liin samuti heaks võimaluseks isikliku auto või bussi asemel laevaga sõita Narva-Jõesuusse rannamõnusid nautima. Samuti on koostöös Narva-Jõesuu spa-de ja sanatooriumidega võimalik Narva elanikele pakkuda ühe päeva spad.


Marsruudi täpsem kirjeldus

Tegemist on jõetrammi tüüpi marsruudiga. Antud marsruudi raames sõidab laev graafikujärgsetel päevadel kaks korda edasi-tagasi Narva Narva-Jõesuu liinil, millest üks edasi-tagasi reis toimub hommikul ja teine reis pealelõunal (häirimata seejuures teiste marsruutide graafikut). Reisijatel on võimalik läbida nii ühe suuna kui ka edasi-tagasi reis, sealjuures reisi alguseks võib olla nii Narva kui ka Narva-Jõesuu ja edasi-tagasi reis ei pea kliendi poolt ilmtingimata toimuma samal päeval.


Lisateenused marsruudil

Pardakohvik


Olulised vaatamisväärsused marsruudil

Narva sadam, Saksa sõdurite kalmistu, Väikesaar, Põhjasõja kangelaste monument, Suursaar, Monument `Tank T-34`, Mälestusmärk `3 tääki`, Kannisaar.


Eeldused

Antud marsruudi edukaks pakkumiseks on äärmiselt oluline koostöö Narva ja Narva-Jõesuu turismiettevõtetega sh. ühiste tootepakettide pakkumine. Kuna klientide hulgas on suur osa väliskliente, peab toode olema kättesaadav ka olulisemates võõrkeeltes.


Näidispaketid

Narva-Jõesuu Day Spa Trip
Pakett on suunatud Narva-Jõesuud külastavatele SPA-turistidele, kes soovivad külastada Narva linna ja tutvuda sealsete vaatamisväärsuste ja teiste linna pakutavate võimalustega. Pakett sisaldab edasi-tagasi piletit Narva-Jõesuu ja Narva vahelisel liinil. Külastaja sõidab hommikuse laevaga Narva linna, veedab seal pool päeva ja sõidab pealelõunal Narva-Jõesuusse tagasi. Narva külastuse ajal on külastajal võimalik tutvuda Narva linna vaatamisväärsustega, tellida giidiga ekskursiooni linnas ning jalutada linnas.

Päev Narvas
Pakett on suunatud Narva-Jõesuu spa-klientidele, kes veedavad Narvas pool päeva, külastades Narva vaatamisväärsusi (Hermanni kindlus, bastionid, Kunstigalerii jt). Pilet sisaldab nii edasi-tagasi laevasõitu kui ka sissepääsu turismiatraktsioonidesse. Võimalus kasutada laeval giidi teenuseid.

Narva Jõesuu Combi-Tour
Pakett mis sisaldab ühe suuna (nt Narva – Narva-Jõesuu) laevapiletit ning rattalaenutust teise suuna läbimiseks, mis võimaldaks tagasiteel jalgrattal külastada jõelt ainult osaliselt või mittenähtavaid turismiobjekte. Antud pakett võib toimida ka vastassuunaliselt.
Viimati uuendatud:
27.10.2009
Projekti finantseeritakse osaliselt
Euroopa Liidu INTERREG programmi raames