Käesolev materjal on välja antud Euroopa Liidu kaasabil.
Väljaande sisu eest vastutavad projekti "NARVA RIVER WATER ROUTES" partnerid
ning ei kajasta Euroopa Liidu seisukohta.

Marsruudid

Narva-Jõesuu Ringreis

Lühikirjeldus: tellimusreis Narva jõel
Pikkus: 27 km
Kestus: 2-3 tundi
Toimumisaeg: mai-oktoober
    madalhooajal: 2 korda nädalas
    kõrghooajal: 2 korda nädalas
Reisi algus ja lõpp: Narva sadam
Vahepeatus: ei
Reiside koguarv aastas: 48
Keskmine reisijate arv reisil: 50-70
Reisijaid kokku aastas: 2880


Eesmärk

Marsruudi eesmärgiks on erinevate tellimusreiside läbiviimine Narva jõel, mille raames renditakse klientide poolt soovitud ajal kogu laev. Tellimusreisiks võib olla nii traditsiooniline meelelahutusliku sisuga laevasõit või põhjalik tutvumine Narva piirkonna ajalooga. Samuti võib tellimusreisi eesmärgiks olla piduliku ürituse korraldamine laeval. Tellimusreiside müük võimaldab olulisel määral suurendada Narva linna ning teiste piirkonnas asuvate turismiettevõtete külastatavust.


Sihtrühmad

Marsruudi sihtrühmadeks on põhiliselt Eesti päritolu era- ning korporatiivkliendid. Erakliendid soovivad oma sõprade või pereringis tähistada selliseid olulisi sündmusi nagu sünnipäevad, pulmad, aastapäevad jms. tähtpäevad. Korporatiivklientide jaoks on laevareis võimaluseks korraldada erinevaid kliendiüritusi, meeskonna siseüritusi, pidulikke üritusi või korraldada piirkonnas toimuvate seminaride, konverentside järgseid afterparty’sid.


Marsruudi täpsem kirjeldus

Sihtgruppidest lähtuvalt jaguneb marsruut kaheks alamarsruudiks:

    1) marsruut 4a
    2) marsruut 4b.

Marsruut 4a sihtgrupiks on erakliendid, kes rendivad laeva mõne olulise tähtpäeva läbiviimiseks. Lisaks laeva rendile pakutakse eraklientidele toitlustusteenuse võimalust ning soovi korral organiseeritakse meelelahutusprogramme laeval. Keskmiselt on igal reisil 50 antud toote tarbijaid, mis teeb aastas kokku 1200 reisijat. Eraklientide keskmise reisi kestus on kaks tundi.

Marsruut 4b sihtgrupiks on korporatiivkliendid, kes soovivad laeval korraldada erinevad ettevõttega seotud üritusi või pidusid. Korporatiivkliendid puhul on reisijate keskmine arv ja keskmised tulud marsruut 4a-st suuremad. Keskmiselt teenindatakse aastas 1680 korporatiivklienti. Korporatiivklientide keskmise reisi kestus on kolm tundi.


Lisateenused marsruudil

Toitlustamine, meelelahutusprogramm, giidiga ekskursioonid.


Olulised vaatamisväärsused marsruudil

Narva sadam, Saksa sõdurite kalmistu, Väikesaar, Põhjasõja kangelaste monument, Suursaar, Monument `Tank T-34`, Mälestusmärk `3 tääki`, Kannisaar, Narva-Jõesuu Jahisadam.


Eeldused

Antud toote edukaks pakkumiseks on oluline suutlikkus korraldada laeval kõrgetasemelisi üritusi sh. omada ürituste läbiviimiseks vajalikku inventari ning kontaktvõrgustikku lisateenuste, nagu meelelahutusprogrammi pakkumine.


Näidispaketid
  • Pulmapakett – sisaldab Narva linna poolt abielu registreerivat ametnikku, toitlustust, meelelahutust.
  • Juubelipakett – toitlustus + temaatiline meelelahutus
  • Koolilõpupakett - suunatud põhikooli ja keskkooli lõpetavatele noortele (ühine väljasõit klassiga või lennuga)
Viimati uuendatud:
27.10.2009
Projekti finantseeritakse osaliselt
Euroopa Liidu INTERREG programmi raames